Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Chci novou omalovánku! Jakou si mám vybrat?

Na tuto otázku snad neexistuje jednoznačná odpověď. Na to, jakou omalovánku pro dospělé si máte vybrat, si musíte odpovědět sami. Protože znáte to, sto lidí sto chutí. Je to jako s knížkou nebo se zmrzlinou. To, co čte moje kamarádka je nudné a jí to přijde extra zábavné a akční a ta zmrzlina, kterou mi doporučila druhá kamarádka, že se budu olizovat až za ušima, ta je hrozná!

Jestli jste maniak jako já a máte kreslících potřeb milion, pak zřejmě nepotřebujete ani radit s výběrem omalovánky. Vy už patříte mezi vášnivé omalovánkáře. Ale jestli s kreslením začínáte a řešíte jakou omalovánku, jste nejspíš začátečník. Nejspíš ani nevíte, jestli vás kreslení bude bavit. Anebo možná ani nemáte peněz na rozhazování. A proto potřebujete poradit.

Nikoho ve vašem okolí vybarvování nebaví a vy nechcete sáhnout vedle? Nebýt na výběr sami? Nebojte, nenechám vás v tom! Trochu vás nasměruji. Abyste otevřeli obrázkovou knížku, která vás bude bavit, zkuste se nejdřív zamyslet:

Kolik chci do omalovánky investovat?

Vymezte si určitou finanční částku, kterou do svého nového pokladu investujete a té se držte. Jen tak se vyhnete výčitkám svědomí, za neuvážené utrácení. Dnes už je trh omalovánkami doslova zasycen. Nemáte peněz na rozhazování? Kvalitní a hezké kousky seženete i za dvou cifernou částku. Stačí si odpustit jeden týden mlsání u kafíčka a za ušetřenou stovku si vybrat super omalovánku. Cenu neřešíte? Tím větší rozlet při výběru máte.

Co chci vybarvovat?

Říkám to pořád a stále dokola. Vybarvujte takové obrázky, které jsou vašemu srdci nejbližší. Když jste romantik tělem i duší, do obrázků fantasy nebo hororů se vám nebude chtít a otrávíte si tak zážitek z malování. Dnes už snad neexistuje téma, které by v omalovánce nebylo. A to, že jste dospělák, nehraje žádnou roli. I dospělí mohou vybarvovat pohádkové postavičky, draky nebo roztomilá štěňátka. Nenechte se limitovat nějakými předsudky. Malujte to, co chcete! O tom to celé je. O volnosti, svobodě, fantaziii…

Čím budu kreslit?

O výběru kreslících potřeb si řekneme někdy jindy. Každé médium kreslí na každém papíru jinak. Ale to už je jiná věc. Nad tím začnete dumat, až se do vybarvování pořádně položíte. Teď zauvažujeme nad tím, co už doma máte.

Obyčejné pastelky. Tak to jste vyhráli. S pastelkami je super pořízení téměř ve všech omalovánkách.

Akvarelové pastelky (většinou je na nich logo štětce). To jsou pastelky primárně určené pro rozmývání s vodou. Můžete s nimi kreslit i na sucho, ale nikdy se vám neukážou v plné parádě. Máte-li doma akvarelky, sledujte u výběru omalovánky parametr o síle papíru. Voda má tendence nechat barvu prostoupit na druhou stranu a vlnit papír. Proto koukejte po minimálně středně silném papíru. Stejně tak, chystáte-li se malovat vodovkami, akvarelovými nebo temperovými barvami. Lepší budou i omalovánky s obrázkem pouze na jedné straně.

Fixy, linery, popisovače. Mají intenzivní barvičky, ale mnohdy také tendenci propíjet se na druhou stranu papíru. Zejména ty s lihovou příměsí. Proto i v tomto případě spíš pokukujte po silnějším papíru. Nebo klidně i po slabém, ale s jednostrannými obrázky.

A ještě vám řeknu tajemství. Pokud doma vyštracháte gelová pera, využijte je taky na vybarvování. No vážně, i s nimi se dá hezky kreslit.

Chci překvapení nebo jistotu?

Když kupujete omalovánku v kamenném knihkupectví, pravděpodobně si ji nejdřív prolistujete. Jenže knihkupectví mají velmi, ale velmi omezený výběr. Když vás tam nic neupoutá, jdete googlit. A tady už máte výběr, až oči přecházejí. Jak se ale dozvíte, co se skrývá za titulní stránkou? Můžete se nechat překvapit a dát na svůj instinkt. Pravděpodobně ale tápat nechcete.

Co teď? Jak se dozvíte, co za obrázky se v omalovánce skrývá? Specializované obchody většinou mívají u každého produktu pár obrázků, vybraných tak, abyste si udělali názor na styl ilustrací. Přesto se cítíte, jakoby jste kupovali košili a viděli z ní jen límeček? Zapátrejte. Na YouTube naleznete mnoho a mnoho listovacích videí. Do vyhledávače tam zadejte název omalovánky. Můžete přidat i výrazy jako „coloring book, colouring book, adult coloring book, flip through nebo review“. Pravděpodobně na vás video s „vaší“ omalovánkou vyskočí. Anebo taky ne. A pak už nezbývá, než se na ten svůj instinkt spolehnout.

Na co se cítím?

Teď pomineme už zmiňované motivy. Při výběru omalovánkové knížky se zamyslete i nad svým zdravotním stavem. Co si budeme povídat. Každého z nás dospělých něco trápí. Možná máte špatné oči. Pak pro vás nebudou omalovánky typu doodle nebo droboučké mandaly. Možná vás trápí bolavá ruka a piplat se s drobotinou by pro vás nemuselo být příjemné. I tak se vybarvování vzdávat nemusíte. Existuje mnoho a mnoho omalovánek s většími motivy.

A třeba vás netrápí vůbec nic. Jen máte období, že se vám nechce mezi lidi a televizi už nemůžete ani vidět. Chcete relaxovat a vyzkoušet arteterapii. Na nic nemyslet a jen kreslit. A pokud možno déle než hodinu, dvě. Právě vy oceníte drobnější motivy.

Nebojte se omalovánek

Výběr nové omalovánky vypadá jako pořádná dřina. Ale znáte to, on ten proces nákupu a pak to těšení, to má taky něco do sebe. A možná se můžete vykašlat na všechna moje doporučení a nechat se vést svým srdcem od začátku až do konce. Neberme výběr omalovánky jako něco složitého. Vždyť si kreslíme pro radost. A konec konců i ten obrázek, který ve své předtištěné podobě vypadá nemastně neslaně, může pod vašima rukama vykvést v přenádherné dílko.

Přeji úspěšnou ruku při výběru omalovánky. A nezapomeňte, nestresujte a malujte.

S láskou vaše Coloring.Martina

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop