Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Když popisovačem nepopisujeme, ale kreslíme detaily


Pokud jste na tom jako já a od školních lavic jste nekreslili, možná vás teď překvapila jedna věc. Že se obrázky nevybarvují jen pomocí pastelek. O existenci vodovek, fixů, kříd a akvarelových barev jsem podvědomí měla. Ale že by se kreslilo třeba i gelovými pery? Nebo popisovači? To mě ani ve snu nenapadlo. Jenže v momentě, kdy jsem se do omalovánek ponořila až po uši, začala jsem řešit, jak vybarvit titěrnosti a drobné detaily. Jak se do těch pidi plošek vecpat pastelkou? A tady pomohl strýček Google a zkušenější vybarvovači. Poradili mi linery.


Popisovač? Vážně? Ano! Nechala jsem padnout předsudky, že popisovače jsou jen pro „ouřady“ a dala se do pátrání. A objevila linery.


Linkujeme linerem


Už to slovo. Liner. Ani se nepokouším překládat a evokuje ve mně něco, čím se budou dělat linky. A čím půjdou linky, to by se mohlo vejít i do těch nejmenších zákoutí obrázků.
Jak představit liner? Generace, které na pubertu vzpomínají už jen s úsměvem, budou připomínat popisovače Centropen. Čtyři základní barvy nám ve škole pomáhaly vyznat se v poznámkách. Skvěle se s nimi psalo a podtrhávalo. O trochu menší radost jsme z nich měli, když nám paní učitelky červeným popisovačem podtrhávaly chyby v diktátech. Ano, to jsou ony. Nadneseně řečeno, předchůdci linerů, s kterými dnes nelinkujeme, ale kreslíme.


Vybarvování úzkým hrotem


Linery mají velmi úzký hrot. Nejběžněji 0,3 a 0,4 mm. A vyrábí se v hodně, hodně barvách. Takže ideální kreslící pomůcka pro každého, kdo si chce rozšířit svoji sbírku malovátek pro omalovánky pro dospělé. Začít můžeme s oním známým Centropenem. V běžné obchodní síti supermarketů narazíme na Maped linery. Ovšem, nejznámější linery pro kreslení nesou značku Stabilo 88 a Staedtler Triplus.


Staedtler Triplus


Firma Staedtler přinesla na trh limitovanou edici linerů vytvořenou ve spolupráci s Johannou Basford. Triplus. Trojhranné, stříbrné tělo o síle pastelky v sobě schovává inkoust na vodní bázi. Popisovač se díky ergonomickému tvaru dobře drží. Skvělou vychytávkou je i závěsná „pacička“ na víčku.  
Výrobce slibuje minimální vysychavost a dlouhou výdrž. Linery lze koupit v různě velkých sadách, od zkušebních nebo neonových 6 kusových, až po největší 42 kusovou sadu. Popisovače kreslí tence, sytě a na druhou stranu papíru propíjejí minimálně. Hrot Triplus linerů je úzký 0,3 mm.


Stabilo Point 88


Trochu komplikovaný název za sebou schovává zřejmě nejpopulárnější linery vůbec. Šestihranný tvar, oranžovo bílé pruhované tělo a uzávěr v barvě inkoustu. Tak vypadají Stabilo popisovače. Hravé, veselé a skvěle pigmentované. Oproti Staedtler popisovačům, mají Point 88 o milimetr širší hrot. Tedy 0,4 mm. I zde je inkoust na vodní bázi. Ten by měl zaručovat nepropíjení barvy na druhou stranu papíru. To se Stabilům daří z části. Na slabších papírech mají tendenci propouštět víc, než Staedtler, zejména pokud barvu vrstvíme.
I Stabilo dodává linery v různě velkých sadách. Pokud kreslíte detailní obrázky, vaší pozornosti by neměla uniknout novinka letošního jara. Plechová krabička skrývající úžasných 50 barev. Taková barevná škála už si přímo říká a popuštění uzdy vaší kreslířské fantazie.


A co když detailní kresby nevybarvuji?


Mám si i přes to linery pořídit? Na tuto otázku existuje jednoznačná odpověď. Pokud se vaše kreslířská vášeň pohybuje v plusových bodech, tak ano. V každém obrázku na nějaký ten detail narazíme. Liner skvěle poslouží na obtažení lístečků, vybarvení kočičího oka nebo zvýraznění vzoru záclon.
Jediná nevýhoda linerů je ta, že na větších plochách zanechávají viditelné tahy v místech, kde barvu navazujeme. Ale kdo by se s tak úzkým hrotem pouštěl do větších ploch, že? To už se pak vyplatí okouknout fixy anebo nechat zazářit detaily v pastelkou vybarveném obrázku.


Kreslení, psaní, obkreslování šablon a jinou zábavu s barevnými linery vám s láskou přeje Coloring Martina

 

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop