Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Prismacolor vs Polychromos. Souboj pastelek právě začíná

Existuje odvěký boj mezi dobrem a zlem, nebem a peklem a taky boj mezi Prismami a Polychromkami. Pojďme se společně podívat na oba druhy uměleckých pastelek.
Prismacolor Premier jsou produktem americké firmy Prismacolor, vyrábí se v USA nebo Mexiku. Pastelky Polychromos vyrábí firma Faber-Castell v Německu.

Na velikosti záleží

Obě sady lze sehnat v různých velikostech. Prismacolor v počtu 48, 72, 132 a 150 ks. Nejoblíbenější sadou je sada 132 kusů. Všechny sady, kromě té největší, jsou dodávané v kovových kazetách. Sada 150 ks je v pevné papírové krabici.


Polychromos se prodávají v sadách o velikosti 12, 24, 36, 60 a 120 ks v kovových kazetách. Kromě toho lze zakoupit designové sady v dřevěných kufřících.


Polychromos kusovky jsou na trhu v České republice dostupnější. U Prismacolor je problém s kusovými pastelkami, které nejsou v sadě 132 ks a jsou dostupné pouze v sadě 150 ks. I přesto však Prismacolor kusovky k dostání jsou. Stačí je jen naházet do nákupního košíku a začít vesele testovat.

Luxusní krásky vs. holky od vedle

Pokud bychom srovnali design plechových kazet, tak jsou na tom obě značky podobně. Krabička od Polychromosek se zdá trošku masivnější, ale nejedná se o nijak výrazný rozdíl. V obou kazetách jsou pastelky uloženy v plastových platech.


Trošku jiná situace je v případě vzhledu pastelek. Z tohoto srovnání vychází jako jasní vítězové Polychromky. Všechny pastelky jsou kvalitně vyrobené, jedna jako druhá, se silnou tuhou a výraznou špičkou. Zlaté ražení dodává pastelkám punc luxusu a kvality, kvalitní dřevo zajišťuje pastelkám dlouho životnost. Prismacolory jsou vyrobené z méně kvalitního dřeva, ražení není jednolité, stejně tak špičky jednotlivých pastelek nejsou stejné. Pastelky vypadají „laciněji“.

Tvrdá vs. měkká umělecká pastelka

Přejdeme k malovacím vlastnostem obou značek. Prismy mají měkčí tuhu. Krásně kloužou po papíře. Někdy jsou přirovnávané k měkkému máslu, hladce hladícímu povrchu. Polychromky  jsou tvrdší, více se hodí pro malování drobnějších detailů. Oboje pastelky skvěle vrství, je možné překrývat i několik vrstev přes sebe pro dosažení požadovaného odstínu. Prismy díky měkkosti rychleji ubývají, Polychromky při stejné frekvenci malování, vydrží delší dobu.


Cenově vychází obě sady uměleckých pastelek velmi podobně, Polychromky jsou o kousek dražší.

Jste Polychromos nebo Prismacolor tým?

Pokud bych měla stanovit vítěze, tak to půjde obtížně. Osobně doporučuji pořídit si pro začátek několik kusovek od obou značek a podle toho „jak sednou do ruky“ pak zakoupit nějakou větší sadu. Prismy i Polychromky mají své fanoušky, kteří na ně nedají dopustit, i když je pravdou, že většinou s postupujícím časem vlastní obě skupiny fanoušků i pastelky druhé značky. Oboje jsou totiž parádní a ani jedna značka není špatnou volbou.


Luxusní pocit z kreslení omalovánek pro dospělé, vám přeje Zdenka

 

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop