Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Akvarelové tyčinky aneb rtěnky pro každého malíře

Malujete rádi akvarelem? Hrátky s barvičkami a vodou si užíváte i v omalovánkách pro dospělé? Pak musíte poznat akvarelové tyčinky! Co jsou zač? Čtěte dál a všechno se dozvíte.

Malování akvarelem

Základem práce s akvarelem je voda a pigment na vodní bázi, který je vodou dobře rozmývatelný. Pracovat můžete s akvarelovými barvami, pastelkami, vodou rozmývatelnými fixami, ale také akvarelovými tyčinkami, které v poslední době nabývají na oblibě.

Rtěnka, lesk na rty? Ne, akvarelová tyčinka

Jak taková akvarelová tyčinka vypadá? Vypadá trošku jako rtěnka nebo lesk na rty. Otáčivým mechanismem regulujete velikost tyčinky. Práce s tyčinkou je jednoduchá a pro malování v omalovánkách se hodí jak při vybarvování velkých ploch, tak detailů.

Jak pracovat s akvarelovou tyčinkou

  • Při malování větších ploch se osvědčilo malovat tyčinkou přímo na papír, tlakem regulovat sílu pigmentace a stínování. Poté se nakreslená místa rozmyjí tahy štětcem do „ztracena“ (pro tuto techniku se velmi osvědčily vodou plnitelné štětce).
  • Druhá technika, vhodnější pro malování detailů, spočívá v otírání vlhkého štětce o tyčinku. Na štětiny se nanese dostatečné množství barvy, kterou se poté maluje na papír. U této techniky se lépe osvědčil klasický štětec se šikmo zastřiženými štětinami.

Obě techniky vykazují velmi pěkné výsledky. Extra se vám bude líbit efekt, který dělají tyčinky perleťové, metalické nebo třpytivé. Obrázek dostává sexy šmrnc už po pár tazích štětcem.

Gelatos vs. temperové tyčinky

První firma, která začala akvarelové tyčinky nabízet, je firma Faber-Castell a její Gelatos. V nabídce naleznete různě velká balení od blistrových karet se čtyřmi tyčinkami po velké sady se širokou škálou barev. Gelatos jsou primárně určeny pro malování dospělých. A nejen pro malování. Máte šikovné ručičky? Vyrábíte přáníčka, věnujete se scrapbookingu nebo jinak tvoříte? Gelatos si zamilujete i vy. No vážně, vyzkoušejte je spolu s razítky a sami uvidíte, jak velkou parádu dokáží nadělat.

Jinou cestou šly značky APLI a Staedtler, které akvarelovým tyčinkám říkají temperové tyčinky a jsou primárně určeny pro malování a tvoření s dětmi. Cenově jsou oproti Gelatům levnější, ovšem barevná šíře je podstatně užší.

Pokud milujete akvarel tak, jako já, doporučuji kombinovat tyčinky všech firem. S akvarelem se dá zažít spoustu zábavy a i když první výsledek nemusí být 100 %. Troška tréninku a trpělivosti z vás udělá malého velkého umělce.

Vaše Zdenka

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop