Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Kreslíme? Malujeme? Jak to vlastně je?

Z vybarvování omalovánek pro dospělé se stal celosvětový hit. Na výsluní se drží už nějaký ten pátek. A nejspíš se tam udrží ještě hodně dlouho. Proč? Protože nás to baví. Malovat. Kreslit. Vybarvovat. S barvami relaxujeme. Odpočíváme. Nakukujeme do světů, které nám jsou v běžném životě uzavřené. Bavíme se výtvarnou činností.

Občas se zastavíme a říkáme si: „Co to vlastně dělám? Kreslím nebo maluji“. Výtvarníci mají jasno. Ale co my, laici, nadšení amatéři. Měli bychom si asi ujasnit, co přesně děláme? Já osobně si myslím, že je to v podstatě jedno. Hlavní je, že nás to barvičkování baví a dává tomu našemu životu něco navíc.

Jaký je rozdíl mezi kreslením a malováním? Jde o pouhé slovíčkaření? Ale, kdeže. Jde o dvě rozdílné techniky nanášení barev.

Tečkuji, čáruji, kreslím

Základním poznávacím znamením kresby jsou linie. Tečky a čáry. Zjednodušeně řečeno, předlohy omalovánek jsou ve většině případů kresby. Člověk, který kreslí je kreslíř. Nejčastěji na papír přenáší linie a doplňuje je stíny. Kresby ilustrují okolní svět. Dávají mu ostrost a jasně vytyčené hranice.

Proč často říkáme, že kreslíme? Protože ke kreslení se využívají nejčastěji „suché“ kreslící pomůcky. Tužky, pastelky, křídy, uhly nebo perka.

Kresba sama o sobě může být výtvarným dílem, ale nejčastěji slouží jako „příprava“ pro malbu. Pod slovem kresba si tedy můžeme představit náčrtky, plánky, karikatury, grafiky anebo i ty naše omalovánky.

Kreslíme my tedy v omalovánkách? Ani moc ne. Kreslí pro nás ti, co nám obrázky připravují. My je potom vymalováváme.

Zaplňuji papír barvou, maluji

Co je malování? Nanášení barev na podklad. Malování není o čárách, ale o plošnosti. Více napodobuje přírodu a barvou pokrývá celou plochu v souvislé vrstvě. Právě kvůli zaplňování plochy se pro malbu nejčastěji používají štětce a „mokré“ výtvarné pomůcky. Akvarelové, temperové, akrylové, olejové nebo pastelové.

Malíř nanáší barvu na papír, ale mnohem častěji plátno, dřevo nebo dokonce stěny. Nejen podle podkladu, ale i použitých pomůcek pak dostává malba svůj název: olejomalba, nástěnná malba, ale i třeba enkaustika.

Co tedy děláme v omalovánkách?

Vybarvujeme, kolorujeme, malujeme, kreslíme, tónujeme, šrafujeme, čmáráme, obtiskáváme, tečkujeme, patláme, snažíme se, učíme se, bavíme se. Nejsem profíci. Jsme nadšenci do barev. A užíváme si to. A o to tu vlastně jde.

Ať už používáte jakoukoliv techniku k vybarvení obrázků, ať už tomu, co děláte, říkáte jakkoliv, dělejte to s radostí. Jen tak bude mít ta vaše činnost smysl.

Pohodové vybarvování vám s láskou přeje Coloring Martina

 

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop