Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Vybarvuji omalovánky a chci se zlepšit. Jak na to?

Mohu své kreslící a malovací schopnosti zdokonalovat, i když mi to zatím vůbec nejde? Nebo se mám raději omalovánek vzdát a hledat si jiného koníčka? Podobné dotazy slýchám často. A mám na ně vždy stejnou odpověď. „Neházejte pastelky do žita a omalovánky do sběru!“ I vybarvování se dá naučit.

Z nás, kterým příroda nenadělila přirozený talent nebo cit pro kombinování barev, se asi světoví mistři pláten nikdy nestanou. O to nám přece ani nejde. K omalovánkám jsme přišli proto, že chceme tvořit a přitom odpočívat. Relaxovat arteterapií je nejlepší způsob jak si oddechnout od okolního stresu v pohodlí domova. A zvládne to opravdu každý!

První nesmělé pokusy nás všech nejčastěji vypadají jak malované ve školce. Ale to vůbec nevadí! Tak to má být. Všemu se v životě učíme, stejně tak i vybarvování. Pokud jste se svých prvních pokusů nezalekli a směle pokračujete, jste dobří! Dali jste tak sami sobě šanci objevit nový svět a získat obohacujícího koníčka.

A tak vybarvujete. Baví vás to. Získáváte velmi cennou praxi. Sami vidíte, jak se obrázek za obrázkem zlepšujete. Že se vám nic podobného nezdá? Vytáhněte obrázky, které jste vybarvovali před měsícem, půl rokem, rokem. Rozdíl uvidíte hned. Zlepšujete se. Je čas poplácat se po rameni.

I přes viditelný progres občas zatoužíte po ještě větším zdokonalení svých obrázků. Máte šanci uspět? Ano. Máte. Stačí se trochu učit. Jak? Mám pro vás 3 tipy kde načerpat inspiraci a nové dovednosti.

Kurzy a workshopy malování a kreslení

Ty jsou ideální, pokud jste od vybarvování pokročili k vlastní tvorbě. Většina kurzů je totiž zaměřena na malování a kreslení jako takové. Samozřejmě, že i tady se omalovánkář přiučí. Když pochopíte základy vzniků obrázků samotných, získáte užitečné informace i pro vybarvování.

Nevýhodou kurzů je jejich finanční náročnost. A také to, že musíte sebrat odvahu a vyrazit do světa. Mnoho lidí, věnující se vybarvování jsou introverti a proto kolektivní učení může představovat výraznou překážku, proč se ho neúčastnit. Naštěstí pro vás ale existují i jiné způsoby, jak se zlepšovat.

Sledování tvorby jiných

Sosejte inspiraci u ostatních omalovánkářů. Prohlížejte si jejich výtvory na sociálních sítích. Facebook i Instagram  jsou plné úchvatných obrázků. Jak ale takový skvost vytvořili? Naštěstí mnoho z našich šikovných kolegů točí tutoriály. Návody, které ukazují celý průběh vybarvování. Zaběhněte na YouTube a vyhledejte si coloring kanály. A pak už jen koukejte. Můžete vybarvovat stejný obrázek současně s videem.

Mezi nejznámější YouTubery patří třeba: Julie's passion for coloring, Peta Hewitt, Coloring with Alena, AlwaysColoring, Chris Cheng, Shirley XL. Y. a mnoho dalších.

Nešvarem sledování a učení se podle tutoriálů je to, že získáváte dovednosti někoho jiného. V podstatě „kopírujete“ práci druhých. Načerpejte inspiraci, naučte se triky a různé fígle a pak je zkuste pojmout po svém.

Naučné knihy o kreslení a malování

Ano, můžeme se učit vybarvovat z knih. Tento způsob získávání nových dovedností je vhodný pro každého, komu vyhovuje pomalejší tempo vzdělávání. V klidu a pohodě, svým vlastním tempem vás knížky provedou krok za krokem daným tématem. Lehce pochopitelné texty a průvodní ilustrace vám pomohou uchopit výtvarné umění zas o kousek víc.

Naučte se kreslit 3D obrázky, portréty květin i lidí anebo odhalte umění zentagle s knihou v ruce a omalovánkou v druhé.

Pokud máte potřebu posouvat se dál, tak se posouvejte. Pokud omalovánky vybarvujete pohodovým tempem a vůbec neřešíte co a jak, kreslete tak dál. Je to v pořádku. Hlavní je, že barvičky naplňují vaši duši klidem. To je to, oč tu vlastně běží.

Pohodu při vybarvování vám s láskou přeje Coloring Martina

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop