Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Tak trochu jiné vybarvování

Na obrázky používáme různé výtvarné pomůcky i techniky. Pastelky, akvarelové barvy, fixy nebo pastely. Kreslíme a malujeme s nimi samostatně nebo vzájemně kombinujeme. Obrázkům nakonec dodáváme různé efekty třeba pomocí černé a bílé, zlaté a stříbrné, ale i třpytek.

Napadlo vás někdy, jak ještě posunout svoji kreativitu dál? Osahat si něco jiného, čím byste svoji omalovánku vytunili a dodali jí na jedinečnosti? Vyzkoušejte tak trochu jiné vybarvování. Zkuste se odvázat. Zbořit hranice zajetého stereotypu. O nic nejde. Vždyť je to jen obrázek a barvičky. Dělat výtvarné pokusy je odvážné. Buďte svobodní.

Mám pro vás 4 tipy jak vybarvovat tak trochu jinak:

Tečky a puntíky

Znáte je. Nejčastěji tečkujeme pozadí. Děláme drobné tečky. Větší puntíky. Ale i kolečka a kroužky. Nejčastěji pastelkou, fixou nebo Poscou. Anebo taky elektrickou gumou.

Napadlo vás ale někdy vytečkovat celý obrázek. Nejen pozadí, ale i to, co je ukryté v předkreslených liniích? Zkuste to, třeba na část obrázku. Popadněte fixu a vytečkujte lístky květin. Nebo vílí křídla. A klidně celou stránku. Hustotou teček vytvoříte stínování. Klidně je i překrývejte přes sebe a získáte zajímavé barevné kombinace. Však uvidíte sami. Tak směle do toho.

Šrafy

Ano, já vím, čárky jsou v obrázcích nežádoucí. Tedy v těch vybarvovaných klasicky. Používáme blender nebo líh, abychom zamaskovali tahy pastelky. Co takhle pro jednou ty tahy nekamuflovat a obrázek pouze vyčárovat. Vyčrtat. Vyšrafovat. Říkejme tomu jak, chceme, ale princip je v podstatě stejný.

Vzít tvrdou pastelku, gelové pero, liner nebo fixu a čárovat. Šrafy mohou být různé. Rovné čáry, klikyháky, obloučky, křížky nebo jen bezmyšlenkovité tahy. Jejich hustota i vzájemné překrývání dodává obrázku plastičnost. Vyzkoušejte si šrafování na papíru. Ale to nejspíš znáte. Když třeba telefonujete s kámoškou. Popadnete propisku a jen tak zabavujete ruce. Zabavte je pro jednou podobným způsobem i v omalovánce. Obrázek bude hodně netypický a v „moderním“ stylu. Ale vždyť o to přece jde. Odvázat se a vyzkoušet něco nového.

Šablony a razítka

Stará osvědčená klasika na pozadí. Napadlo vás někdy vybarvit pomocí šablon celý obrázek? Pohrát si s různými vzory? Při práci se šablonami vyzkoušejte třeba olejové nebo suché pastely a prsty. Na razítka použijte tempery, akvarelové barvy nebo fixy. Zkuste na každý kousek obrázku jiný motiv. Výsledek bude velmi originální, nejspíš bláznivý a možná i trochu chaotický. Ale za tu zábavu to rozhodně stojí!

Že nemáte dost šablon? Co takhle zapátrat kolem sebe a využít cokoliv perforovaného. Nebo trochu hrubého, co by se dalo obtisknout? Vzpomeňte na léta ve školce, kdy jsme na podzim dělali otisky listí. Nebo razítka z brambor. To byla přece legrace. A dnes, když už jsme dospělí, nás určitě napadne spoustu věcí, které můžeme ke stejným účelům využít.

Kaňky

Malujete akvarelovými barvami a najednou vám ze štětce ukápne barva. Pohroma je na světě. Honem nežádoucí efekt odstraňujeme. Co takhle se ale kaňkami inspirovat a dělat je úmyslně? A po celém obrázku? To by byla teprve ta pravá výtvarná divočina.

Kaňkování pomocí foukacích fixů je zábava nejen pro děti. Sledovat kam barva po fouknutí doletí. Tahle technika zřejmě ale nebude ta pravá ořechová pro omalovánky. Ne pro perfekcionisty. Tu si tedy necháme na jiné tvoření.

Tvořit kaňky jde i štětcem. Naneste na něj dostatek barvy hodně naředěné vodou a pak celým štětcem oklepávejte přes prst nebo hranu ruky nad papírem. Kapky barvy se začnou snášet na papír jako déšť. Opět super zábava, ale na celý obrázek? Pro odvážné ano!

Pro méně odvážné mám ještě jeden kaňkovací tip, který lze skvěle ovládat a mít barvu pouze tam, kde chceme. Stačí vzít vodu, štětec a akvarelové barvy. Omalovánku nejlépe s pevným papírem, který při akvarelu nebude dělat neplechu. A začínáme. Vyplňte požadované políčko vodou. Štětcem jí naneste tak akorát. Snažte se, aby voda zůstala jen mezi liniemi vybarvované části. A pak do té vody lehce zabodněte štětec s barvou. Sledujte, jak barva sama tvoří umělecké dílo. Klidně těch barviček dejte na jednu plochu víc. Fantazii se meze nekladou. Nechte zaschnout a pokračujte dál do té doby, než dokončíte celý obrázek. Anebo tyhle kaňky použijte jen na některé části obrázku a zbytek vypastelkujte. Je to jen a jen na vás.

Tak co vy na to? Máte chuť pustit se do odvážného vybarvování? Nebo zůstanete u osvědčené klasiky? Vybarvujte tak, jak to vyhovuje vám. Nové techniky a zkušenosti vás třeba zabaví a přinesou nové zážitky. Držet se při zemi ale taky není na škodu. Všechno je to jen a pouze a vaší vlastní pohodě a pocitu. Dělejte to, co máte rádi a způsobem, který vám vyhovuje a přináší radost. Tak je to totiž naprosto v pořádku.

S láskou Coloring Martina

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop