Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

10 nejčastějších otázek a odpovědí o omalovánkách

Poměrně nedávno jsme na internetu narazila na článek o antistresových omalovánkách, starý už nějaký ten pátek. 10 nejčastějších otázek a odpovědí mne zaujalo natolik, že jsem se rozhodla na ně po dvouleté omalovánkářské praxi taky odpovědět. Jak to celé dopadlo?

 1. Pro koho jsou vhodné? Tak tady rozhodně souhlasím. Úplně pro každého.
   
 2. Proč mají takový úspěch? Ano, omalovánky nám pomáhají vypnout a relaxovat. Ale také si myslím, že svůj úspěch zažily i u lidí, kteří toužili po výtvarné kreativitě a na vlastnoruční malby si netroufali. Omalovánky tak skvěle vyplnily jejich niterní potřebu po barevném světě.
   
 3. K čemu jsou dobré? Nad odpovědí v článku jsem se mírně pousmála, přijde mi hodně akademická. Netuším, jestli mi vybarvování vybrousilo organizační schopnosti. Logické myšlení asi trochu ano, když mi v hlavě šrotuje, kam dopadne stín, kde obrázek zesvětlit. Když se všeobecně zamyslím, k čemu jsou dobré, myslím, že nás nechávají skvěle odpočinout. Zastavit se chvíli v tom každodenním chaosu a plně se projevit bez nějakého omezování.
   
 4. Jaký motiv si vybrat? No jasně, ten, co se líbí vám. Jen tak budete malovat s chutí.
   
 5. Jaká jsou pravidla při malování? I tady souhlasím. Žádná vybarvovací pravidla nejsou. Jediné, co nás limituje, jsme my sami a občas i nějaké ty vybarvovací trendy.
   
 6. Lze u vybarvování pracovat? Zajímavá odpověď v článku.  Protože patřím do skupiny těch, co pracují „hlavou“ musím tak trochu nesouhlasit. Samozřejmě teď pomíjím ženský multitasking, kdy během vybavování zvládáme uvařit, vyžehlit a kdoví co ještě. Při vybarvování se většinou plně soustředím na obrázek a ještě se mi nestalo, že by můj mozek měl tendence u toho pracovat. Velmi by mě zajímaly vaše zkušenosti s vybarvováním a prací v jednom? Podělte se o ně, třeba pod příspěvkem na Facebooku.
   
 7. Nejsou omalovánky dobré jen pro děti? Už jen název „omalovánky pro dospělé“ na tuhle otázku odpovídá. Takže ne, nejsou. A věřím, že od doby vydání článku se nám, omalovánkovým fanouškům, tento mýtus podařilo úspěšně vymýtit.
   
 8. V čem je hlavní výhoda? Ano, omalovánky jsou vážně antistresové. Já jejich výhodu vnímám i v tom, že dokáží povzbudit, povznést sebevědomí. Zaplnit čas, který u nejednoho člověka zel prázdnotou.
   
 9. Co vám to dá? Ano, samozřejmě, že všechen ten klid a pohodu. Ale z mého pohledu na tuto otázku všeobecná odpověď prostě není. Sto lidí může vybarvování uklidňovat a sto prvního rozčilovat. Někoho motivovat a jiného naopak. Co mi vybarvování dá, asi zjistím až v momentě, kdy to vyzkouším. Tak jako u kterékoliv jiné aktivity.
   
 10. Co s hotovými obrázky? Schovat, vystavit, darovat a taky sdílet s ostatními a těšit se z reakcí druhých. Těch možností je hromada, ale nad tímhle už jsem se jednou zamýšlela.

Když to vezmu kolem a kolem, myslím, že v podstatě i když je původní článek starý bezmála dva roky, je stále aktuální. Omalovánkový boom již lehce opadl, ale tahle vlna přinesla do života nejednoho z nás vášeň a koníčka, který s námi nějakou tu chvíli určitě zůstane. Někdo zkusil a šel dál. Někdo zkusil a zůstal barevně očarován.

Vám všem, kteří stále vybarvujete, přeji hodně klidu a pohody, krásných obrázků a ať vám antistresové omalovánky dávají přesně to, co od nich potřebujete. S láskou vaše Coloring Martina

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop