Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Sharpie, hvězda mezi fixami

Na vybarvování omalovánek používáme různé výtvarné potřeby. Fixy, linery, markery a popisovače dodávají obrázkům intenzivní barevnou sytost. A navíc se dají skvěle využít i k jiným kreativním aktivitám.

Když otevřeme omalovánky, první, co nás napadne na ně použít, jsou klasické pastelky nebo některá z akvarelových technik. Ale fixy? Nejsou to barvičky spíš jen pro děti? Kdepak. Mrkněte někdy na YouTube a uvidíte, že některé omalovánkářky s popisovači přímo kouzlí. Možná na takovouto kreativitu nemáte ty správné buňky. To ovšem neznamená, že byste měli fixám vyhýbat velkým obloukem. Právě naopak. Jsou skvělým doplňkem každé pastelkové sbírky. Minimálně proto, že obrázkům dodávají výraznou barevnou sytost a hloubku.

Jaké vybrat fixy na omalovánky?

Vybírat fixy na omalovánky není až taková alchymie jako vybírat pastelky. Fixa vaší ruce „sedne“ téměř pokaždé. Při nákupu markerů se řiďte předpokladem, jak je plánujete využívat.

Chcete s nimi zkusit kouzlit? Pak vsaďte na Chameleony. Tyto unikátní popisovače jsou jedinečnou výtvarnou pomůckou pro stínování. Díky zesvětlovací tekutině vytvářejí dokonalé přechody barev od nejsvětlejší po nejtmavší.

Jako doplněk k pastelkám a pro zvýraznění obrázků se hodí téměř každá fixa. Třeba se Stabilo voňavými fixami si připomenete dětství a ještě si užijete arteterapii kombinovanou s aromaterapií. Metalické fixy Djeco dodají vašim obrázkům lesk na těch správných místech.

Zajímavou alternativou pro odvážné malíře jsou akvarelové fixy. Rozmývatelné vodou, nabízejí další prostor pro vyjádření vlastních kreativních nápadů.

Pravdou ovšem je, že školní fixy často zanechávají viditelné tahy a proto jsou pro nás dospěláky, kterým na výsledném obrázku záleží, opravdu vhodné spíš jen na nějaké ty detaily. Na menších plochách fixa nedostává k čárování šanci.

Uvažujete-li o obrázcích kompletně vybarvených fixami, je dobré se poohlédnout po fixách, které jsou prověřené jak výtvarnými profesionály, tak zubem času. Třeba umělecké popisovače Winsor & Newton je značka, na kterou se můžete spolehnout pokaždé. Stejně jako na Poscu. Tento mistr mezi popisovači zaručuje perfektní krytí a i ty největší plochy zanechává bez šmouh. Top kvalitou a univerzálností použití vynikají i americké umělecké fixy Sharpie.

Umělecké fixy Sharpie

O tom, že se značka Sharpie může pyšnit skvělou kvalitou, svědčí i její dlouholetá historie. Firma, vyrábějící inkousty spatřila světlo světa již v roce 1857. O více, než sto let později, roku 1964, představuje permanentní popisovač ve stylu pera, píšící na různé povrchy. Tento zázrak dostává jméno Sharpie. Fixa si okamžitě získává popularitu a tu si, nejen ve Spojených státech, drží až dodnes.

A není divu. Fixy Sharpie se vyznačují stálobarevností, sytou intenzitou barev a univerzálností. Kromě papíru na kterém nezanechávají viditelné stopy po jednotlivých tazích, dokonale popisují i sklo, folii, plast, kov nebo dřevo. Rychle zasychají a jsou perfektně voděodolné.

Barevná škála Sharpie popisovačů uspokojí každého umělce. Kromě stálých sad různých velikostí, firma pravidelně představuje i limitované edice s novými odstíny. Neonové a metalické fixy lze pořídit v samostatných sadách nebo jako součást některého většího balení.

Pro nás omalovánkáře může být malou nevýhodou Sharpie Fixů snad jedině jejich lihový základ, který má tendence propíjet papír na druhou stranu. U jednostranných obrázků ovšem tento „nešvar“ ihned promíjíme. Proč? Protože jinak jsou Sharpinky hvězdnými fixami, které stojí za to vyzkoušet.

Obrázky plné sytých barev vám s láskou přeje Zdenka

Poštovné zdarma, při nákupu nad 2000,-  Kč. 

Odborná pomoc

Potřebujete poradit s výběrem zboží, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. 

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Česká pošta, Zásilkovna, DPD. 

Široký sortiment Nabízíme autorské omalovánky a výtvarné potřeby z celého světa.

Moderní eshop od  Webmiumeshop