Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Eirene

K dnešnímu tutoriálu na obrázek jsem si vybrala antistresovou omalovánku pro dospělé Eirene. Tato protistresová omalovánka je velmi neobvyklá svými obrázky, je to něco jako fantasy knihy a určitě každému oživí sbírku omalovánek pro dospělé. Omalovánku Eirene jsem pořídila i s vlastnoručním podpisem autora, který se jmenuje Nicholas F. Chandrawienata, autor vydal i jiné omalovánky pro dospělé, jako například Sérene, ve které jsou také moc hezké obrázky k vybarvení. Omalovánka nemá pevnou vazbu, je ve formátu A4 a papír je trošíčku slabší než jsem zvyklá, ale to mi vůbec nevadí, protože obrázky jsou jednostranné. K omalovánce je dokonce přiložen i velký plakát se dvěma obrázky, to mě moc potěšilo. K vybarvování jsem si vybrala umělecké pastelky Prismacolor premier a myslím, že to byla super volba, s papírem si krásně sedl, a to mě mile překvapilo. Myslím, že tyto pastelky jsou skvělé, protože nejlépe vrství.

Jako vždy jsem začala pozadím. Nejdříve jsem vybarvila velmi lehkou rukou celé pozadí světle modrou barvo. (obr. 1.)

Potom jsem použila tmavší modrou, na kterou jsem se nebála přitlačit, aby byla více sytá. (obr. 2.)

Do tmavě modré jsem vmíchala světlejší a ke konci hodně bledě modrou. S tímto papírem je to hračka, přijde mi, že i míchání pastelek jde na něm skvěle. (obr. 3.)

Šedým popisovačem Posca jsem překryla stíny mraků. (obr. 4.)

Protože se mi nelíbily černé kontury mraků, zvolila jsem bílou temperu a pěnové štětce. Pěnové štětce jsem si oblíbila, je bezva, že v sadě jsou různé velikosti, a tak si můžu vybrat přesně ten, který se mi hodí. Na papírek jsem vymáčkla trošku bílé tempery, namočila štětec a ťupkala. Tím, že tempera byla krásně hustá tak vznikl i takový krupicový efekt, který bohužel foťák nezachytil. (obr. 5.)

Pozadí mám téměř hotové a tak jsem se mohla pustit do vybarvování pleti, na kterou jsem si vzala na pomoc knížku, kde jsou návody jak vybarvit určité předměty. S pletí mi moc pomohla, z té mám vždy strach a myslím, že se mi povedla. Nejdříve jsem použila světle růžový odstín. (obr. 6.)

Do růžového odstínu jsem vmíchala béžový, přesně tak, jak to bylo v návodu na obrázek znázorněné. (obr. 7.)

Dalším odstínem byla světle hnědá pastelka, která krásně zvýraznila barvu kůže. (obr. 8.)

A pro zvýraznění světlých částí, jsem použila bílou pastelku, která mi pomohla barvy krásně sjednotit. (obr. 9.)

Zvýraznila jsem obočí a kontury očí černou stínovací tužkou od Cretacolo. Oči jsem vybarvila dvěma odstíny modré, bělmo světle šedou a rty dvěma odstíny červené. Na odlesk očí a rtů jsem použila bílé gelové pero Uni-ball, které má super kryvost. (obr. 10.)

V knize Speciální efekty jsem narazila i na návod jak vybarvit listy, a tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Takže první barvou byla žlutá. (obr. 11.)

Do žluté jsem vmíchala světle zelenou, se kterou jsem vybarvila zbývající části listů. (obr. 12.)

Další na řadu přišla tmavě zelená pastelka. Už teď se mi ty listy začínají líbit. (obr. 13.)

Černou pastelkou jsem zvýraznila stíny. Moc se mi líbí jak autor obrázek nakreslil, je velmi jednoduché určit, kde je stín a kam dopadá světlo, takže si myslím, že tyto omalovánky jsou vhodné  i pro začátečníky, kteří se v tom ještě neorientují, ale chtějí se naučit nějaké to stínování. (obr. 14.)

Odlesky listů jsem udělala opět bílým gelovým perem Uni-ball(obr. 15.)

Další listy jsem chtěla mít vybarvené jinými odstíny zelené. Tentokrát už jsem volila mojí metodu vybarvování. Nejdříve jsem vybarvila listy světlounce zelinkavou barvou, kterou moc ráda používám. (obr. 16.)

Na druhou vrstvu listů jsem použila olivově zelenou. (obr. 17.)

Celé listy jsem rozblendila světle zelenou. (obr. 18.)

Stíny jsem zvýraznila černou pastelkou. (obr. 19.)

Zelených listů už je myslím dost a proto jsem na další druhy listů zvolila jako podkladovou barvu dýňově oranžovou. (obr. 20.)

Do oranžové jsem vmíchala světle hnědou. (obr. 21.)

Aby listy neměly moc smutné barvy, oživila jsem je červenou a cihlově oranžovou. (obr. 22.)

Listy jsem rozblendila světlounce béžovým odstínem a stíny jsem zvýraznila černou. (obr. 23.)

Zbylé listy jsem vybarvila lehkou rukou odstínem khaki barvy. (obr. 24.)

Stíny jsem zvýraznila tmavším odstínem. (obr. 25.)

Listy jsem rozblendila světle zelenou a na stíny jsem použila černou. Krásně to tak listy zvýraznilo. (obr. 26.)

Pro vybarvení kaštanů jsem vzala tmavě hnědý odstín. (obr. 27.)

Odlesky kaštanů jsem zvýraznila světle béžovou a stíny opět černou. (obr. 28.)

Zbytek zeleně jsem velkým tlakem vybarvila tmavě zelenou pastelkou, kde jsem zvýraznila stíny černou pastelkou. (obr. 29.)

Na hůl v ruce jsem vybrala 3 odstíny, a to tmavě hnědou, čokoládovou a světle béžovou, jako na kaštany. (obr. 30.)

Zelených doplňků už bylo myslím dost. Teď už jsem se dostala k nějakým šperkům co slečna má na sobě. Stíny jsem zvýraznila černou. (obr. 31.)

Do černé jsem vmíchala hnědý odstín. (obr. 32.)

Zbytek plochy jsem vymalovala okrovou barvou a odlesky jsem zvýraznila krémovou pastelkou. (obr. 33.)

Když už mám všechny ozdoby hotové, tak jsem mohla dokončit pozadí. Chyběly už jen mraky a tak jsem je udělala bílou temperou a pěnovým štětcem, úplně stejně jako první mraky. (obr. 34.)

Kovové placičky jsem vybarvila třemi odstíny chladně šedé barvy, stíny jsem zvýraznila černou pastelkou a provázky jsem vybarvila červeno-hnědou. (obr. 35.)

Dlouho dobu jsem přemýšlela nad tím jaké tričko slečně udělám, nakonec jsem se rozhodla pro okrové odstíny, které jsem použila dva, a to světlý a tmavý. Stíny jsem zvýraznila černým odstínem. (obr. 36.)

Tak a už jsem u vybarvování batohu. Chtěla jsem aby obrázek měl přírodní barvy, a tak jsem si vybrala tmavě francouzsky šedý odstín, kterým jsem vybarvila nejtmavější místa batohu. (obr. 37.)

U francouzsky šedých odstínů jsem zůstala, ale tentokrát jsem volila světlejší odstín, kterým jsem rozšířila stíny předchozí tmavé barvy. (obr. 38.)

Nakonec jsem celý batoh rozblendila nejsvětlejší francouzsky šedou barvou. (obr. 39.)

Na doplňky batohu jsem zvolila chladně šedé odstíny, kdy nejtmavším jsem zvýraznila stíny a nesvětlejším odlesky. (obr. 40.)

Propisky v kapsičce jsem nestínovala, jen jsem je obyčejně vybarvila. Na kachničku jsem použila hodně sytě žlutou barvu, na zobák cihlově-oranžovou a stíny jsem zvýraznila stínovací tužkou od Cretacolor. (obr. 41.)

Už mi toho moc z obrázku nezbývá a blížím se ke konci. Na lebky jsem volila teple šedé odstíny pastelek, kde na nejtmavší místa jsem nanesla tmavou šedou, kterou jsem rozšířila světlejší šedou a zbytek jsem rozblendila světlounkou šedou. Oči a stíny jsem zvýraznila černou barvou. (obr. 42.)

Na kožený řemínek jsem použila pouze dva odstíny studených šedých barev, a to tak, že jsem nejdříve vymalovala nejtmavější místa, která jsem rozblendila světlejší barvou. (obr. 43.)

Tak a obrázek mám hotový. Na konečnou úpravu obrázku jsem zvolila fixativ od firmy Pebeo, aby obrázek zůstal pořád krásny. (obr. 44.)

Doufám, že se vám mé dnešní malování líbilo a můžete se těšit na další obrázek!

Vaše Kačka

Od 9. 2. do 17. 2. může docházet k drobnému zdržení při vyřizování objednávek a osobní předání v Brně není možné (dovolená).

 

Děkujeme za pochopení i vstřícnost. 

 

 

Objednávky na přání Ukažte co chcete a my vám to seženeme

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Geis a Česká pošta. 

Široký sortiment Nabízíme omalovánky i pastelky z celého světa

Moderní eshop od  Webmiumeshop