Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}

Velikonoční barvení vajíček

Jaro dnes nesměle klepe na dveře, první jarní den by nás měl lákat na teplé paprsky slunce, ale pocitově  připomíná spíše první zimní den. Doufejme, že to jsou poslední záchvěvy odcházející zimy a Velikonoce přivítáme v té pravé jarní náladě. 

S přicházejícími svátky jara nás ženy čekají některé milé povinnosti, jako třeba barvení vajíček. Co se dneska podívat na zajímavé tipy na malování vajec i kraslic?

Zajímavý efekt nabídne voskování

Mojí oblíbenou technikou je voskování. Stačí si pouze nachystat čajovou svíčku, starou lžíci, ohnutou a zapíchnutou třeba do květináče, olejové pastely, alias voskovky, tužku nebo pastelku a špendlíky s barevnými hlavičkami. Kousek barevného pastelu vložíte na lžíci, pod níž hoří čajová svíčka, která teplem pastel rozpustí. Poté stačí vzít špendlík, který zapíchnete do tužky nebo pastelky a hlavičku špendlíku namáčíte do vosku. Na špendlíkové hlavičce ulpí rozpuštěný barevný vosk, rychlým tahem po skořápce uděláte ozdobnou rýhu a stále opakujete. Barvy volíte dle svého estetického cítění. V případě, že chcete použí netradiční barvy, je možné rozpustit například metalické olejové pastely, které dodají kresbám krásný lesk. Vosková technika lze použít se skvělým výsledkem i na nebarvená vajíčka. 

Velikonoce na přírodní vlně

Pokud však chcete zelená, červená či modrá vejce je možné je obarvit přírodním barvivem. Postup barvení je u všech použitých materiálů stejný. Vyvaření přírodniny ve vodě, scezení pevných částic a do barevného odvaru se přidá lžíce octa, který barvu stabilizuje. Poté stačí vajíčka do odvaru vložit a nechat barvit, doporučuje se přes noc, v ledničce. Výsledná barva je pastelová a hlavně přírodní. Pro červenou barvu se používá vývar z řepy, pro žlutou z kurkumy, pro modrou z červeného zelí a pro hnědo-červenou, klasický odvar ze slupek cibule (zelená je pak mix vývaru kurkumy a červeného zelí:)). Takto připravená vejce je možné dozdobovat různými technikami např. výše zmíněným voskováním, které patří k tradičním technikám.

Zdobení vajec netradičně

Z modernějších pomůcek, je možné použít různé popisovače pro detailní malování, výborně se hodí např. Posca peny, které jsou plně krycí a v nejrůznějších barvách, včetně metalických. Další možností jsou permanentní fixy Sharpie, které jsou dostupné v široké škále barev. Pokud dáváte přednost pastelkám, lze použít voskové pastelky Dermatograph, vyrobené v Japonsku, kterými lze popisovat nejrůznější povrchy, všetně skořápek vajec (na rozdíl od Sharpie, máte jistotu, že je lze vyprat z oblečení). 

Na velikonoční tvoření se velmi těším a určitě se s vámi podělím o letošní "nadílku" velikonočních výtvorů

Zdenka

Od 9. 2. do 17. 2. může docházet k drobnému zdržení při vyřizování objednávek a osobní předání v Brně není možné (dovolená).

 

Děkujeme za pochopení i vstřícnost. 

 

 

Objednávky na přání Ukažte co chcete a my vám to seženeme

Doprava Zboží zasíláme ověřenými doručovateli Geis a Česká pošta. 

Široký sortiment Nabízíme omalovánky i pastelky z celého světa

Moderní eshop od  Webmiumeshop