Srovnání školních pastelek – ergonomické, vysouvací i bezdřevé

Do konce školního roku zbývají ještě tři měsíce a vaše dítě už poztrácelo skoro všechny pastelky? Nevadí, to se zkrátka stane. Důležité je vědět, jak rychle vybrat nové.

Žádná křeč!

Pro dětské ručky jsou nejvhodnější pastelky ergonomické. Pomáhají předcházet křečovitému držení. Můžete sáhnout po kvalitních trojhranných pastelkách značek Faber-Castell a Primo. Jestliže má váš potomek období filmových superhrdinů či princezen, stojí za to kouknout na cenově příjemnou značku Colorino na ergonomické pastelky s motivy Star Wars, Ledového království či Avengers.

pastelky 12+1 star Frozen

Nesmíme zapomenout ani na tzv. jumbo pastelky – pastelky s tlustší tuhou. Zpravidla se dětem lépe drží a dobře se s nimi vymalovávají větší plochy. A kdo by neměl rád více barevné pastelky? Najdete je pod značkou Astra či  Koh-i-noor. Dejte si však pozor, aby se vašemu dítěti vešly do pouzdra.

Konec s ořezáváním

Dalším oblíbeným pastelkovým trendem jsou pastelky šroubovací či vysouvací, které se nemusí ořezávat. Vede je např. značka Koh-i-noor nebo Kidea.

pastelky šroubovací

Pokud chcete u příležitosti Dne země (22. 4.) potěšit přírodu, můžete vyzkoušet bezdřevé pastelky. Ty lze vypotřebovat úplně celé a bez ořezávání. Navíc s nimi vymalujete detaily i větší plochy. Že se zlomí? Ale kdeže! Díky promyšlenému ergonomickému tvaru vydrží i zběsilé pastelkové souboje na život a na smrt.

Perly na dně pouzdra

Chce Váš potomek něco extra? Pastelky se speciálními odstíny či efekty udělají parádu v každém pouzdře. Pastelové barvy, metalické efekty či pastelky s vůní najdete u MFP. Dojem udělají i pastelky v černém dřevě od Milan či Faber-Castell.

black edition neonapastel12ksb

Sadu? Ne, díky

Chybí vám jen určité barvy a nechce se vám kvůli tomu kupovat celou sadu? Pak nahlédněte do kusových pastelek. A pokud se naopak ztratilo celé pouzdro, nové můžete vybrat tady. Tak s chutí do toho!