Novinky

Radost z probuzené přírody i pro alergiky? Jarní omalovánky!

Trpíte alergií a ke květinám se raději nepřibližujete, ale přesto byste chtěli mít u sebe jaro? S naším výběrem těch nejlepších jarních omalovánek rozkvete i vaše domácnost!

Jaro je perfektním obdobím pro zkoušení nových věcí. Tak proč nezačít právě s vymalováváním? Pastelky má doma snad každý. A kdyby náhodou ne, tak není problém je sehnat.

goldfaber aqua pastelové 12 ksb

Květiny kam se podíváš

Jedním z nejoblíbenějších motivů jsou rostlinné motivy, zejména květiny. Květinové omalovánky jsou nejen esteticky příjemné, ale nabízejí i možnost prozkoumat různé barvy, textury a tvary. Je libo divokou džungli s exotickými rostlinami? Nebo raději pravidelně uspořádanou květinovou mandalu? Všechno je možné!

tulipany

Roztomilá mláďata i důstojní zástupci zvířecí říše

Zvířata jsou neodmyslitelnou součástí přírody a často přinášejí radost a uklidňující pocit do našich životů. Velkou výhodou při výběru zvířecích omalovánek je rozmanitost – můžete vybarvit stylizovanou pandičku s velkýma očima, ale také majestátního, realisticky předkresleného slona indického a všechny možné kombinace obou variant.

81x0BFYlLbL._SL1293_

 

Vyrobeno u nás

Není nad to potěšit se z umění, které vzniká přímo mezi našimi krajany. Podpořte české ilustrátorky a vymalujte si propracované kresby na kvalitních tvrdších papírech. Nemusíte se bát ani použít akvarelové barvy či pastelky, ony vodu snesou!

MÁJ Karel Hynek Mácha2

Pohoda, klídek a omalovánky

Kreativní činnost má příznivé účinky na naše duševní zdraví a pohodu. Proto se na trhu vyskytují i omalovánky, které se přímo nazývají antistresové. Je však jedno, co se rozhodnete vymalovat, hlavní je začít. Tady najdete snad všechny motivy, na které si vzpomenete.

Celoroční vášeň

Máte strach, že jarní motivy vás nebudou bavit? Nezoufejte! U nás najdete i motivy letní, podzimní a zimní, zkrátka na celý rok. A kdo říká, že v dubnu se nesmí vybarvovat vánoční stromeček? Nehleďte na názory okolí a dělejte to, co vám přináší radost. I kdyby to bylo kreslení vloček na pláži.

smile-clipart-Smile-Clip-Art1

Jak zabavit děti i sebe? Zkuste malování na kamínky!

S přibývajícím počtem slunečných dnů se k nám vrací potřeba tvořit a chodit ven. Obojí snadno uspokojí malování na kamínky. Je to jednoduchá, nenáročná aktivita vhodná pro děti i dospělé všeho věku. Že nejste zrovna umělci? Nevadí! Nemusíte malovat složitosti. I proužky a puntíky stačí k tomu, abyste získali originální ozdobu na zahrádku nebo rozjasnili svůj pracovní stůl!

Jak na to?

Stačí najít venku kamínek, namalovat na něj obrázek a pak už si ho jen vystavit nebo ho umístit někam ven, aby se z něj mohli radovat i ostatní.

Arteza pouring 36 ksc

Potřebujete pouze:

 • krycí barvy či popisovače,
 • kameny (raději bílé nebo světlé),
 • případně lak, kterým obrázky zafixujete.

 

Barvy nebo popisovače? Klidně obojí!

Ale ne… Zase musím něco vybírat a o něčem rozhodovat! Ale já chci hned malovat a užívat si sluníčka! Nebojte se, připravili jsme pro vás srovnání pomůcek, abychom vám výběr usnadnili.

Akrylové barvy

Při malování na kameny je potřeba, aby byla barva krycí. K tomu se hodí akrylové barvy. Vyhněte se vodovým barvám (akvarelu), nebudou vidět.

akrylové barvy 6 ks

Výhody:

 • umožňují rychle pokrýt větší plochy
 • můžete si snadno namíchat vlastní odstíny
 • k roztírání barvy můžete použít celou řadu pomůcek (štětec, houbičku, špejli…)

Nevýhody:

 • kromě barvy potřebujete i štětec, který je trochu složitější na ovládání
 • obtížněji dosáhnete neroztřepených linek
 • větší vrstva barvy déle zasychá a musíte čekat

Pokud s malováním vy nebo vaše děti teprve začínáte, doporučujeme cenově dostupné barvy od značek Primo a Kidea. Pro výtvarníky či jako dárek se hodí sady od Cadence a Royal Talents. Co se týče štětců, nejlépe se vám budou ovládat i umývat ploché syntetické štětce, například tyto nebo tyhle. Neotřelé designy vytvoříte pomocí houbiček od Kidei.

 

Akrylové a permanentní popisovače

Pro svoji skladnost jsou čím dál oblíbenější akrylové a permanentní popisovače. Jaký je rozdíl mezi akrylovým a permanentním popisovačem? Permanentní popisovač, lidově řečeno lihovka, nemá tak dobré krycí vlastnosti, takže na tmavších kamenech nemusí být vidět. V tomto případě doporučujeme kameny nejprve natřít světlou akrylovou barvou nebo podkladovým lakem značky Primo. Po zaschnutí se můžete pustit do tvoření!

sada 80 ksa

Výhody:

 • snadno namalujete detaily a neroztřepené linky
 • snadno se ovládají
 • rychle zasychají

Nevýhody:

 • nelze snadno namíchat vlastní odstíny
 • vymalovat větší plochy trvá déle
 • některé nemusí krýt tak dobře jako barva

 

Nejvíce kryjí kusové popisovače značky Uni-ball Posca, M&G a Schneider. U nich se můžete spolehnout i na bílou. Stejně tak u cenově dostupnějšího Centropenu. O něco méně kryjí štětečkové popisovače od Karin, ale hodí se, pokud potřebujete tvořit kaligrafické nápisy. Hodně oblíbené jsou i permanentní popisovače od Staedtleru, tam je však potřeba malovat až na světlou podkladovou vrstvu, jak jsme zmiňovali výše. Značka Artmagico zase nabízí široký výběr tenkých hrotů na ty nejjemnější detaily.

 

A přežije to venku?

Akrylové barvy jsou poměrně odolné vůči vodě (pozor na oblečení) a jiným povětrnostním podmínkám. Pokud však nechcete ponechat nic náhodě, namalované kamínky po zaschnutí barev zafixujte lakem. Získají tak vyšší voděodolnost a světlostálost a budou vás těšit dlouhé roky. Můžete si vybrat mezi lesklým a matným lakem. Lesklý lak zvýrazní použité barvy, matný zase dodá přírodnější vzhled.

akryl lak matný

 

Bonus – najděte si kamarády!

Na Facebooku existuje řada skupin, kde uživatelé a uživatelky sdílejí své kamínkové výtvory. Přidejte se k nim, posdílejte svá dílka a třeba navážete nová přátelství! Nebo vytvořte putovní kamínek tak, že napíšete na zadní stranu facebookovou skupinu, do níž jste se přidali (např. Kamínky), a PSČ místa, odkud kamínek pochází. Pak ho někam umístěte a ve skupině sledujte, zda jej někdo našel a posunul dál. Kdo ví, třeba se právě váš kamínek dostane až na druhou stranu republiky!

akrylové popisovače20ksf

Akvarelové barvy z USA

Oblíbili jste si malování akvarelovými barvami?

Pokud ano, neměli byste minout parádní novinky akvarelek z USA. 

Značka Art Philosophy patří mezi oblíbené producenty barev v USA. Jejich tematické sady jsou pečlivě sestavené, tak aby se jednotlivé odstíny dobře doplňovaly a vytvářely tak kompletní paletu barev. 

Druhou značkou je brand od Jane Davenport. Jane je velmi známá umělkyně a výtvarnice z USA, kde vystavuje a pořádá výtvarné kurzy. 

Od roku 2013 spolupracuje s firmami vyrábějícími výtvarné pomůcky, na produkci vlastních artových výrobků. 

Její paletky jsou vymazlené, se sytými a intenzivními odstíny. 

Obě značky jsou od února 2024 zařazené do stálé nabídky. 

Akvarely

Španělská značka Cerdá

Skvělá nabídka školních a kreativních potřeb, pro děti i dospělé, za super ceny. 

To je španělská značka Cerdá

Cerda

Báječná vánoční razítka

Kouzelná vánoční razítka pro malé i velké. 

Andělky, dárky, stromečky, vánoční i zimní motivy, pro psaní Ježíškovi i vlastnoručně vyrobené cedulky. 

A nejlepší je, že texty jsou v českém jazyce. 

Na výběr s inkoustovými poduškami i bez. 

pqOS5z_600x600_220cf6e7a17d2346

 

Inspirační diáře pro rok 2024

Diáře pro rok 2024 plné inspirace, rad a nápadů, jsou již k zakoupení na stránkách Krajinky. 

Buďte styloví a s Inspiračním diářem nešlápnete vedle. 

Psaní v ruce podporuje činnosti mozku i paměť. Navíc s ručně psaným diářem získáte trvalou vzpomínku na daný rok. 

Vybírat můžete ze dvou módních barev přebalů - šedá a hnědá. 

Počet kusů je limitovaný a po vyprodaní již nebudou deníky dostupné. 

7781313_02